Dr. Orosz Viktor
neurológus és klinikai neurofiziológus főorvos
Rendelési idő: Csütörtök 10 – 15
Bejelentkezés: +36-70/948-8002
Munkanapokon 10 – 14 óra között
Képesítés:
- neurológia szakvizsga (2010)
- klinikai neurofiziológia szakvizsga (2013)
- vascularis neurológia licenszvizsga (2015)
- Agyi érbetegségek
- Gerincbetegségek
- Fejfájás
- Epilepszia
- Parkinson-kór
- Neuropathias fájdalom
- Demencia
Vizsgálatok: / Áraink 2023. júniustól érvényesek /
- I. vizsgálat: 30.000 Ft
- II. kontroll vizsgálat: 20.000 Ft
- Két felsősvégtagi ENG vizsgálat és leletezése: 40.000 Ft (45 perc)
- Négy végtagi ENG vizsgálat és leletezése: 55.000 Ft (60-90 perc)
- Karfonat ENG vizsgálat: 40.000 Ft (30 perc)
- Inching vizsgálat (alagút vizsgálat araszolási technikával): 5.000 Ft/ideg
- EMG vizsgálat és leletezése: 35.000 Ft (négy izom vizsgálata 30-45 perc)
- Repetitív idegingerlés és leletezése: 40.000 Ft (30-45 perc)
ENG – elektroneurographia: a környéki ( perifériás) idegrendszer vizsgálatára alkalmas módszer. A vizsgálat során kis elektromos árammal ingereljük az ideget bőrön keresztül, elektródás segítségével.
A tovafutó ingerület mért paraméterek változásából különböző kórállapotok-ra tudunk következtetni.
A módszer az alábbi kórképek diagnosztikájában nélkülözhetetlen : traumás idegsérülés, alagút szindrómák, gerincvelői idegek bántalma, idegfonatok sérülése, polyneuropathia, motoneuron betegségek, ideg-izom átmenet betegségei ( myasthenia gravis)
EMG- elektromyographia – az izom működéséről kapunk információt. A vizsgálat alatt az izomba vékony tűelektródát szúrunk, majd nyugalomban illetve akaratlagos mozgatás alatt kapott választ elemezzük.
Az elektrofiziológiai vizsgálatok elvégzése az alábbi esetekben szükséges:
Kompressziós neuropathia (nyomás alá került idegek esetében beszélünk kompressziós idegbántalomról, neuropátiáról): ilyen az úgynevezett kéztőalagút-szindróma, melyben a páciens a hüvelykujj, a mutató-, középső és néha a gyűrűsujj zsibbadását panaszolja, amely jellemzően az éjszakai órákban a legerősebb, gyakran fel is ébreszti a beteget, előrehaladott, illetve súlyosabb esetben a hüvelykpárna izomzata sorvad.
Radiculopathia: egy vagy több ideggyök károsodásából származó zsibbadás vagy fájdalom, mely mögött általában porckorongbetegség áll.
Polyneuropathia (a környéki idegrendszerhez tartozó idegrostok károsodása): a páciens felső és alsó végtagok zsibbadását panaszolja, mely gyakran külső ingerektől független, égő, úgynevezett neuropátiás fájdalommal jár.
Myositis (izomgyulladás): a páciensek a végtagok izomzatának gyengeségét és fájdalmát panaszolják, általában a felkar és a comb izomzata érintett (ám ez nem kizárólagos). A betegség bizonyos formái bőrtünetekkel is járhatnak. A folyamat mögött gyakori az autoimmun eredet.
Myasthenia gravis (generalizált izomgyengeséget okozó autoimmun betegség): esetében az izomgyengeség gyakran mutat napszaki ingadozást (a nap második felében a tünetek fokozódnak), kísérő tünetként előfordulhat kettőslátás, szemhéjcsüngés, nazális színezetű beszéd, nyelési nehezítettség, nehézlégzés.